Tim Peake űrhajós csak futott a londoni maratonon - a térben - Emerging Tech - 2019

Fél év után sikeresen földet értek az űrhajósok (Április 2019).

Anonim

A brit űrhajós Tim Peake nem volt hajlandó megengedni, hogy a Föld feletti 200 mérföldre eső kis ügy megakadályozza, hogy vasárnap vegyen részt a londoni maratonon.

Miután decemberben visszatért a Nemzetközi Űrállomáson való megérkezése előtt, Peake felvette a futóműveit, és egy futópadon ugrott, hogy gyakorlatilag elindítsa a versenyt, és még a verseny elejére is visszaszámlálta a 40-es, 000, vagy úgy, futók a földön az Egyesült Királyság fővárosában.

A RunSocial vegyes valóság alkalmazásának útvonala, valamint a 26, 2 mérföldes (42, 2 km) élő video- és audio-hírcsatornák első személyi nézetének köszönhetően a tér alapú maraton futó képes volt érezni magát tényleg ott volt - mindaddig, amíg figyelmen kívül hagyta a komplex heveder-rendszert, amely a futópadhoz tartotta.

Igaz, a gravitáció kis súlya (vagy annak hiánya) azt jelentette, hogy a Peake-nek szüksége volt egy módjára annak biztosítására, hogy valójában egy lábat helyezzen el a másik előtt, hogy befejezze a pályát.

"Az egyik legnagyobb kihívás a kábelköteg rendszer, " mondta a BBC-nek a verseny előtt. "Nyilvánvaló, hogy a testtömegem szorosan csatlakozik a futópadhoz ez a heveder, és ez dörzsölheti a vállát és a derekát." Valójában, a kóborzás komoly kihívást jelenthet bármely hosszú távú futónak, de úgy hangzik, mint a Peake szükség volt egy extra csőre vagy kettőre a helytakarékos kenőről, hogy biztonságosan láthassa a befejező vonalat.

42 km, míg a @ Space Space közel 100 000 km-re repült. Gratulálok mindenkinek a #LondonMarathon & # teamastronautban … jó leszel ma este!

- Tim Peake (@astro_timpeake) 2016. április 24

A brit űrhajós, aki 2005. december 15-én érkezett egy hat hónapos tartózkodásra az ISS-nél, 3: 35: 21-ben befejezte a londoni maratont, kicsit lassabban, mint amikor ugyanazt a pályát futotta - a terra firma - 3: 18-kor : 50.

A RunSocial alkalmazás segített Peake-nek érezni egy részét a földön zajló eseményekről, és felajánlotta neki egy nagy felbontású POV felvételt. Egy különösen hűvös tulajdonság azt jelentette, hogy a képek a Peake futás sebességének megfelelőek voltak, és a VR avatárai mások körében, akik az alkalmazást használva körbevették körülötte, ahogy haladt a pályán.

Az űrhajós még sikerült megtörni a világrekordot egy maratoni futásban. Mit? Úgy érted, hogy valaki más már maratont vezetett a térben? Igen valóban. 2007-ben a Sunita Williams a bostoni maratont az ISS fedélzetén futotta, majd négy és fél órát befejezve.